Ścianki szklane

Ścianki szklane
Ścianki szklane do biura
Ścianki szklane do biura
Ścianki szklane

W naszej ofercie produkcyjnej znajdziecie Państwo tzw. ścianki szklane, czyli instalacje, które pozwalają przedzielić pomieszczenia za pomocą smukłego profilowanego szkła. Tego typu instalacje są bardzo często wyposażone również w drzwi, a tworzy się je głównie po to, aby oddzielić korytarz od pokoju. Sprawdzą się także w przestrzeniach biurowych do wytyczania specjalnych przestrzeni na transparentną salę konferencyjną bądź pokój pracowniczy. Warto zaznaczyć, że każda ze ścianek szklanych odznacza się podwyższonym standardem w dziedzinie dźwiękoszczelności. Materiał doskonale izoluje akustycznie, dlatego nawet jednoszybowe systemy są w stanie wydzielić ciche pomieszczenie. Oprócz szeregu zalet technicznych warto zwrócić uwagę na ich względy estetyczne. Stosowanie ścianek szklanych to bardzo designerski zabieg, wykorzystywany głównie w nowoczesnym budownictwie. Utrzymane w czystości szyby dają bardzo ciekawy efekt transparencji, która jednak wiąże się z barierą dźwiękową i przestrzenną. Zachęcamy do skorzystania z oferty ścianek szklanych dostępnych w asortymencie firmy Wolfglas. To idealne rozwiązanie w nowoczesnych biurach, galeriach handlowych, dworcach, biurowcach czy też hotelach. W takich obiektach, które prezentują najnowsze trendy ważna rolę odgrywa nowoczesna i otwarta architektura. Przeszklone elementy stają się więc normą zapewniającą dostęp światła dziennego do wnętrz. Zapotrzebowanie na takie zabudowy szklane powoduje ciągły proces doskonalenia w tej dziedzinie poprzez dostosowywanie szkła o różnych parametrach użytkowych oraz możliwość konstruowania i montażu dowolnego podziału wnętrza.

Różne rodzaje ścianek szklanych

Aranżacja nowoczesnego, otwartego biura, nierzadko wiąże się z koniecznością budowy przeszklonych, izolowanych akustycznie pomieszczeń, które mogą pełnić wiele różnych funkcji. Przy pomocy ścianek szklanych można wydzielić odrębną przestrzeń m.in. na salę konferencyjną, biura pracowników wyższego szczebla czy dodatkowe pomieszczenia pracownicze. Tego typu rozwiązanie pozwala zachować wysoki poziom transparentności przestrzeni przy jednoczesnym wydzieleniu zamkniętych lub półotwartych pomieszczeń funkcyjnych.

Na co dzień zajmujemy się produkcją i instalacją różnych rodzajów przeszkleń w obiektach biurowych, konferencyjno-szkoleniowych i wielu innych. Oferujemy różnorodne ścianki szklane, w tym ścianki o wysokim lub niskim poziomie przejrzystości, o zróżnicowanym poziomie izolacji akustycznej i wytrzymałości. Zajmujemy się również instalacją kompletnych zabudów szklanych wraz z drzwiami.

Zalety zabudowy szklanej

Największą zaletą szklanej zabudowy jest zachowanie wysokiego poziomu otwartości danego pomieszczenia. Być może właśnie dlatego ścianki szklane cieszą się tak dużą popularnością w nowoczesnych biurach, w których dąży się do utrzymania możliwie wysokiego poziomu transparentności. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest również możliwość wydzielenia z większej przestrzeni efektownie wyglądających pomieszczeń funkcyjnych o wysokim poziomie izolacji akustycznej. Zamawiając nowe ścianki szklane, można decydować nie tylko o poziomie ich dźwiękoszczelności, ale także o ich przezroczystości czy wytrzymałości.

Ścianki szklane nie tylko do biura

Stosowanie dużych, przeszklonych powierzchni, cieszy się dużą popularnością w wielu typach obiektów użytkowych. Prócz obiektów biurowych, ścianki szklane powszechnie stosuje się również w handlu i usługach. Szklane zabudowy możemy spotkać m.in. w galeriach handlowych – jako efektowny sposób na wydzielenie powierzchni użytkowej zajmowanej przez konkretny sklep, w salonach piękności – dla wydzielania przestrzeni zarezerwowanej dla realizacji określonego rodzaju usługi, w obiektach konferencyjno-szkoleniowych – dla wyznaczenia dodatkowych pomieszczeń funkcyjnych, w placówkach bankowych – dla wyznaczenia miejsca zarezerwowanego dla określonej grupy klientów i w wielu innych obiektach, w których istnieje potrzeba estetycznego wydzielenia określonej powierzchni użytkowej.

Firma Wolfglas produkuje i montuje ścianki szklane. Zobacz nasze realizacje.

Masz pytania?

Napisz do nas!

wybrane realizacje

Lustro podświetlane - wolfglas.pl
lustro podświetlane
Zabudowa szklana - wolfglas.pl
Zabudowa szklana
wypełnienie szklane do schodów szkło hartowane - wolfglas.pl
wypełnienie szklane do schodów szkło hartowane
balustrada szklana z podświetleniem schodów - wolfglas.pl
balustrada szklana z podświetleniem schodów
szkło lakierowane, podświetlenie led rgb - wolfglas.pl
szkło lakierowane, podświetlenie led rgb
drzwi i ściana w szkle z grafiką - wolfglas.pl
drzwi i ściana w szkle z grafiką